Projektowanie gier szkoleniowych i edukacyjnych na AMW w Gdyni

Projektowanie gier szkoleniowych i edukacyjnych na AMW w GdyniWydział Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni od roku akademickiego 2017/2018 uruchomi nowy kierunek studiów podyplomowych „Projektowanie gier szkoleniowych i edukacyjnych”. Celem studiów jest wykształcenie specjalistów posiadających wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania niecyfrowych gier szkoleniowych i edukacyjnych.

Paleobiologia – nowy, bezpłatny kierunek studiów podyplomowych na UO

Paleobiologia – nowy, bezpłatny kierunek studiów podyplomowych na UOUniwersytet Opolski od roku akademickiego 2017/2018 poszerzy swoją ofertę kształcenia o nowy, unikatowy w skali Europy kierunek studiów podyplomowych: paleobiologię prowadzoną w języku angielskim. Dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, z bezpłatnych, czterosemestralnych studiów będzie mogło skorzystać 24 studentów.

Wiedza o regionie śląskim na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

Wiedza o regionie śląskim na Uniwersytecie Śląskim w KatowicachUniwersytet Śląski w Katowicach postanowił wygasić długo przygotowywane studia śląskie. W zamian uczelnia zaoferuje podyplomowe studia z wiedzy o regionie, których celem będzie kształcenie nauczycieli zajmujących się edukacją regionalną – czy to w ramach przedmiotu z wiedzy o regionie, czy innych np. języka polskiego, historii lub przyrody.

Energoelektronika na Politechnice Warszawskiej

Energoelektronika na Politechnice WarszawskiejPolitechnika Warszawska we współpracy z firmą Medcom uruchomi w roku akademickim 2017/2018 nowy kierunek studiów podyplomowych: Energoelektronikę. Program kształcenia na tym unikalnym kierunku ma charakter praktyczny i jest ściśle dopasowany do faktycznych potrzeb współczesnego rynku pracy.

Rekrutacja na praktyczne, darmowe studia dla nauczycieli

Rekrutacja na praktyczne, darmowe studia dla nauczycieliŻadna reforma nie jest polskiej szkole tak potrzebna, jak dobrze przygotowani nauczyciele. W tym celu stworzono Szkołę Edukacji, czyli bezpłatne dzienne studia podyplomowe dla nauczycieli języka polskiego lub matematyki. Program powstał we współpracy z Teachers College nowojorskiego Uniwersytetu Columbia. Właśnie trwa rekrutacja. Dla przyszłych studentów przewidziana jest pula stypendiów.

Cracoviana – miasto i region w turystyce

Cracoviana – miasto i region w turystyceCracoviana to nowy dwusemestralny kierunek studiów podyplomowych, który będzie prowadzony przez Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Słuchacze tego unikalnego kierunku będą mogli zdobyć zarówno gruntowną wiedzę teoretyczną z zakresu historii i kultury regionu, jak również praktyczne kompetencje pozwalające na prowadzenie działań związanych z turystyką.


Chcesz się rozwijać i poszerzać swoje umiejętności, a wraz z nimi perspektywy zatrudnienia? Jeśli tak, to studia podyplomowe są dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Jeśli jednak nie stać Ciebie na opłacenie wysokiego czesnego, to może warto poszukać kierunków dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej? W zeszłym tygodniu pisaliśmy o studiach podyplomowych, które może Wam sfinansować urząd pracy.

Na wielu uczelniach znajdziecie także ofertę studiów podyplomowych dofinansowanych lub w całości sfinansowanych z EFS, czyli Europejskiego Funduszu Społecznego. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie samodzielnie opłacić dalszej edukacji. Co można studiować? Jakie wymogi należy spełnić, żeby zakwalifikować się do udziału w programie? Za moment wszystkiego się dowiecie...

Wstępne wymogi
Na wybrane kierunki studiów mogą zapisać się wyłącznie osoby spełniające szczegółowe wytyczne, które mogą odnosić się do płci, profilu zatrudnienia, wcześniej zdobytego wykształcenia, etc.
Przykład: na kierunek X mogą zapisać się osoby zatrudnione w administracji publicznej, których całkowity staż pracy nie przekracza 5 lat. Dodatkowym wymogiem jest udział w programie minimum 50% kobiet.

Każdy kierunek ma indywidualne wymogi względem uczestników, którym należy bezwzględnie podporządkować się. Projekty sfinansowane ze środków Unii Europejskiej charakteryzują się dużym stopniem sformalizowania, a co za tym idzie – odstępstwa od reguły tutaj nie występują. Warto przeczytać wszystkie wymogi przed wysłaniem aplikacji.

Kierunki studiów, czyli co wybrać?
Kierunki sfinansowane ze środków Unii Europejskiej muszą być prowadzone w oparciu o najwyższe, międzynarodowe standardy nauczania. Lista programów tworzona jest w oparciu o analizy rynkowe i potrzeby rynku pracy, a co za tym idzie – większość kierunków związanych jest z zarządzaniem, marketingiem, edukacją i administracją. Do najpopularniejszych należy zaliczyć:
  • zarządzanie projektami,
  • zarządzanie przedsiębiorstwem,
  • informatyczne technologie biznesowe,
  • zarządzanie zasobami ludzkimi,
  • e-marketing,
  • doradztwo biznesowe.

Aktualny spis prowadzonych kierunków finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego znajdziecie na stronie: http://www.efs.pl/studia_podyplomowe

Czy warto?
Zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności jest podstawą rozwoju osobistego. Jest to także kluczowy element w budowie naszej pozycji i perspektyw na rynku pracy. Osoba wszechstronnie wykształcona, która może pochwalić się odpowiedni kwalifikacjami i doświadczeniem zawodowym, zawsze będzie ceniona przez pracodawców. Czy warto skorzystać z oferty studiów podyplomowych finansowanych z EFS? Zdecydowanie tak, gdyż jest to doskonała okazja do zdobycia nowych umiejętności, a na dodatek nie kosztuje nas zbyt wiele, a w wielu przypadkach jest całkowicie darmowa!
globe compass silver  Współpraca
Zapraszamy do podjęcia współpracy uczelnie publiczne oraz niepubliczne, które prowadzą studia podyplomowe lub studia MBA i są zainteresowane promocją swojej oferty edukacyjnej.

student  Studenci
Szukasz studiów podyplomowych lub studiów MBA? W naszym serwisie znajdziesz bogatą ofertę kierunków prowadzonych przez polskie uczelnie państwowe i prywatne.
contact  Kontakt z nami

Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY
ul. Niegolewskich 19/4
60-233 Poznań

tel. 61 657 94 74

Formularz kontaktowy
WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI W POZNANIU
WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI W POZNANIU
SZKOŁA WYŻSZA IM. B. JAŃSKIEGO W WARSZAWIE
SZKOŁA WYŻSZA IM. B. JAŃSKIEGO W WARSZAWIE
POLITECHNIKA WARSZAWSKA WYDZIAŁ ELEKTRONIKI I TECHNIK INFORMACYJNYCH
POLITECHNIKA WARSZAWSKA WYDZIAŁ ELEKTRONIKI I TECHNIK INFORMACYJNYCH
PreviousNext