Projektowanie gier szkoleniowych i edukacyjnych na AMW w Gdyni

Projektowanie gier szkoleniowych i edukacyjnych na AMW w GdyniWydział Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni od roku akademickiego 2017/2018 uruchomi nowy kierunek studiów podyplomowych „Projektowanie gier szkoleniowych i edukacyjnych”. Celem studiów jest wykształcenie specjalistów posiadających wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania niecyfrowych gier szkoleniowych i edukacyjnych.

Paleobiologia – nowy, bezpłatny kierunek studiów podyplomowych na UO

Paleobiologia – nowy, bezpłatny kierunek studiów podyplomowych na UOUniwersytet Opolski od roku akademickiego 2017/2018 poszerzy swoją ofertę kształcenia o nowy, unikatowy w skali Europy kierunek studiów podyplomowych: paleobiologię prowadzoną w języku angielskim. Dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, z bezpłatnych, czterosemestralnych studiów będzie mogło skorzystać 24 studentów.

Wiedza o regionie śląskim na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

Wiedza o regionie śląskim na Uniwersytecie Śląskim w KatowicachUniwersytet Śląski w Katowicach postanowił wygasić długo przygotowywane studia śląskie. W zamian uczelnia zaoferuje podyplomowe studia z wiedzy o regionie, których celem będzie kształcenie nauczycieli zajmujących się edukacją regionalną – czy to w ramach przedmiotu z wiedzy o regionie, czy innych np. języka polskiego, historii lub przyrody.

Energoelektronika na Politechnice Warszawskiej

Energoelektronika na Politechnice WarszawskiejPolitechnika Warszawska we współpracy z firmą Medcom uruchomi w roku akademickim 2017/2018 nowy kierunek studiów podyplomowych: Energoelektronikę. Program kształcenia na tym unikalnym kierunku ma charakter praktyczny i jest ściśle dopasowany do faktycznych potrzeb współczesnego rynku pracy.

Rekrutacja na praktyczne, darmowe studia dla nauczycieli

Rekrutacja na praktyczne, darmowe studia dla nauczycieliŻadna reforma nie jest polskiej szkole tak potrzebna, jak dobrze przygotowani nauczyciele. W tym celu stworzono Szkołę Edukacji, czyli bezpłatne dzienne studia podyplomowe dla nauczycieli języka polskiego lub matematyki. Program powstał we współpracy z Teachers College nowojorskiego Uniwersytetu Columbia. Właśnie trwa rekrutacja. Dla przyszłych studentów przewidziana jest pula stypendiów.

Cracoviana – miasto i region w turystyce

Cracoviana – miasto i region w turystyceCracoviana to nowy dwusemestralny kierunek studiów podyplomowych, który będzie prowadzony przez Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Słuchacze tego unikalnego kierunku będą mogli zdobyć zarówno gruntowną wiedzę teoretyczną z zakresu historii i kultury regionu, jak również praktyczne kompetencje pozwalające na prowadzenie działań związanych z turystyką.


Do 2009 roku wybierane były także podyplomówki dla nauczycieli z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, żeby wymagane do pracy w świetlicy. Jednak po liberalizacji może tam pracować w zasadzie każdy nauczyciel. Po wprowadzeniu przedmiotu Przyroda w szkołach podstawowych – inwestowali w nie dotychczasowi szkolni biologowie, geografowie czy chemicy i fizycy.

Przewidujący nauczyciele już 10 lat temu kończyli studia, dające uprawnienia do nauczania kolejnych przedmiotów. Poloniści kończyli studia historyczne i odwrotnie. Humaniści wybierali często studia filologiczne, żeby zyskać prawo do uczenia języków obcych. Nauczyciele techniki zdobywali kwalifikacje do nauczania informatyki. Po wejściu do Unii Europejskiej dziesiątki tysięcy nauczycieli "załapało za darmo" się na studia podyplomowe dla nauczycieli finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Taki trend się utrzymuje i jeśli coś go ogranicza, to często tylko zasobność kieszeni nauczyciela. Niewykluczone, że w kolejnej unijnej perspektywie budżetowej, znajdą się ponownie pieniądze na takie cele. Pewnie podobnie jak w poprzedniej finansowanie otrzymają nie bezpośrednio nauczyciele, ale organizujące podyplomówki uczelnie.

Najnowszy trend to studia podyplomowe z etyki. Wydawało się, że w tym roku powinno być masowe zapotrzebowanie w związki z wprowadzeniem nowych przepisów zobowiązujących szkoły do organizacji lekcji z etyki nawet dla jednego ucznia. Jednak ponieważ katecheci mają zwykle takie uprawnienia, aż takiego runu na nauczycieli etyki nie było. Jednak wobec postępującej laicyzjacji Polaków na pewno jest to podyplomówka, gdzie inwestycja może stać się dobrym narzędziem dla nauczycieli szukających uzupełnienia etatu.

Nie da się też ukryć, że dyrektorzy szkół cenią sobie nauczycieli, którzy mają uprawnienia do nauczania w więcej, niż jednym przedmiocie. Dzięki temu mogą elastyczniej układać siatkę planu lekcji.

globe compass silver  Współpraca
Zapraszamy do podjęcia współpracy uczelnie publiczne oraz niepubliczne, które prowadzą studia podyplomowe lub studia MBA i są zainteresowane promocją swojej oferty edukacyjnej.

student  Studenci
Szukasz studiów podyplomowych lub studiów MBA? W naszym serwisie znajdziesz bogatą ofertę kierunków prowadzonych przez polskie uczelnie państwowe i prywatne.
contact  Kontakt z nami

Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY
ul. Niegolewskich 19/4
60-233 Poznań

tel. 61 657 94 74

Formularz kontaktowy
WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI W POZNANIU
WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI W POZNANIU
POLITECHNIKA WARSZAWSKA WYDZIAŁ ELEKTRONIKI I TECHNIK INFORMACYJNYCH
POLITECHNIKA WARSZAWSKA WYDZIAŁ ELEKTRONIKI I TECHNIK INFORMACYJNYCH
SZKOŁA WYŻSZA IM. B. JAŃSKIEGO W WARSZAWIE
SZKOŁA WYŻSZA IM. B. JAŃSKIEGO W WARSZAWIE
PreviousNext