Studia podyplomowe „Prawo i zarządzanie w sektorze mody”, prowadzone w ramach Akademii praktyków prawa na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, pozwalają na zdobycie przez słuchaczy praktycznej wiedzy oraz doświadczeń z zakresu skutecznego zarządzania i promocji w sektorze mody z uwzględnieniem polskich i unijnych regulacji mających zastosowanie w tej działalności, w szczególności prawa własności intelektualnej.

Jedną z szybciej rozwijających się gałęzi gospodarki jest przemysł odzieżowy. Przykłady polskich przedsiębiorców działających w tym segmencie pokazują jego istotny potencjał. Wraz z rozwojem sektora mody rośnie zapotrzebowanie na kadry i menedżerów, którzy nie tylko będą rozwijać spółki w kraju, ale pozwolą im na ekspansję zagraniczną.

Program „Prawo i Zarządzanie w Sektorze Mody” powstał we współpracy z najlepszymi specjalistami w swoich dziedzinach, a także z jedynym portalem na polskim rynku poruszającym problematykę biznesu w modzie (FashionBiznes.pl).

Studia pozwolą słuchaczom na zdobycie kompleksowej wiedzy z zakresu biznesu: kupiectwa, product managementu, e-commerce, handlu międzynarodowego, komunikacji, finansów oraz prawa oscylującego wokół wszystkich wyżej wymienionych zagadnień.

Adresaci studiów:
Studia przeznaczone są przyszłym menedżerom segmentu kosmetyczno-odzieżowego, osobom, które fascynują się tą branżą, a do tej pory zdobywały doświadczenie w innych sektorach oraz prawników obsługujących branżę kreatywną. Jeśli chcesz się rozwijać i awansować, ten program jest dla Ciebie.

Studia przeznaczone są także dla przedsiębiorców, którzy założyli lub chcą założyć firmę w branży odzieżowej. Należą do nich: twórcy start-upów, fotografowie, projektanci, wizażyści, styliści, menedżerowie artystów, celebrytów, aktorów, blogerów i innych osób publicznych. Dla agencji modelek, agencji aktorskich oraz agencji PR-owych oraz reklamowych. Dla prowadzących działalność kulturalną i rozrywkową. Dla podmiotów prowadzących sprzedaż online, w tym również poprzez media społecznościowe.

Program studiów:
Program studiów został zbudowany w taki sposób, aby dotknął wszystkich zagadnień, z którymi na co dzień spotyka się każda firma kosmetyczno-odzieżowa. Co więcej, zaproszona do współpracy kadra oraz inni studenci to bezcenne kontakty niezbędne do budowania swojej kariery w branży mody. Stawiamy na networking.

Program studiów obejmuje m.in. następujące zagadnienia:
Moda — Wstęp do Rynku Mody;
Forecasting czyli Planowanie sprzedaży;
Strategie sprzedaży/ e-commerce;
Analiza danych i kreowanie budżetu;
Kupiectwo czyli Fashion Buying;
Kupiectwo czyli Luxury Fashion Buying;
Product development;
Komunikacja w modzie;
Produkcja wydarzeń — kreowanie eventów;
Choreografia wydarzeń od konceptu po realizacje;
Fashion Marketing;
Ochrona wzornictwa przemysłowego;
Autorsko-prawna ochrona twórczości w segmencie modowym;
Tajemnica przedsiębiorstwa: zakres i środki ochrony;
Ochrona marki w sektorze modowym: strategia, zakres i środki ochrony;
Aspekty prawne handlu w sieci;
Ochrona konsumentów - w sieci i poza nią;
Prawo do wizerunku: zakres i środki ochrony, umowy dotyczące komercjalizacji;
Ochrona danych osobowych i prywatności;
Korporacyjne aspekty działalności;
Podatkowe aspekty działalności;
Ekonomiczne aspekty prowadzenia działalności.

Rekrutacja:
Kandydaci zobligowani są do dostarczenia kompletu następujących dokumentów:
- wypełnionego formularza zgłoszeniowego,
- CV,
- dowodu wpłaty wpisowego w wysokości 400 zł zaliczanego na poczet czesnego (na podstawie umowy o odpłatności za studia),
- skanu/ksero dyplomu ukończenia szkoły wyższej oraz skan/ksero dowodu osobistego.

Studia trwają dwa semestry. Zajęcia odbywają się w trybie sobotnio-niedzielnym, dwa razy w miesiącu. Uczelnia zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie lub organizacji zjazdów. Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby kandydatów. Harmonogram studiów przygotowany zostanie po zakończeniu procesu rekrutacji.

Jednostka prowadząca:
Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

Kontakt:
Aleksandra Bonarska-Dzięcioł
+48 22 54 35 322
ckp@lazarski.edu.pl

Adres:
ul. Świeradowska 43
02-662 Warszawa


Program w kategorii:
Kierunki studiów: PrawoZarządzanie