Szukasz studiów podyplomowych?

Mamy
268
programów dla Ciebie

Szukaj po kategorii lub lokalizacji

Polskie Zakłady Lotnicze Mielec rozszerzają swoją współpracę z Wydziałem Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej. W efekcie uruchomiony zostanie nowy kierunek studiów podyplomowych w dziedzinie konstrukcji kompozytowych.

Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej oraz Janusz Zakręcki, prezes zarządu i dyrektor naczelny PZL Mielec podpisali umowę, której celem jest rozszerzenie dotychczasowej współpracy pomiędzy tymi dwoma organizacjami. Siedemnastu pracowników PZL Mielec, producenta helikoptera wsparcia bojowego BLACK HAWK i turbośmigłowego dwusilnikowego samolotu M28, rozpocznie wkrótce studia z zakresu konstrukcji kompozytowych.

- Politechnika Rzeszowska jest jedną z polskich uczelni technicznych, posiadającą status uniwersytetu technicznego. Nasza współpraca z przemysłem polega nie tylko na prowadzeniu badań naukowych na zlecenie, opracowywaniu patentów i wdrożeń, ale również prowadzeniu studiów doktoranckich i podyplomowych skierowanych m.in. do pracowników firm działających nie tylko na Podkarpaciu – mówi prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej.

- Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu są jednym z naszych stałych partnerów, a dzisiejsza umowa jest dowodem naszej wieloletniej współpracy – dodaje rektor.


W dzisiejszym przemyśle lotniczym i obronnym wykorzystanie materiałów kompozytowych staje się coraz istotniejsze. W zarówno komercyjnych, jak i wojskowych stałopłatach, helikopterach, samolotach biznesowych i statkach kosmicznych wykorzystuje się kompozyty na coraz szerszą skalę.

- Jako członek rodziny Lockheed Martin, zespół PZL Mielec wspiera rozwój kariery i poszerzanie kompetencji pracowników na każdym etapie. Zaawansowana nauka, technologia i umiejętności inżynierskie są kluczowe, bo przyszłość naszych zasobów ludzkich – a także przewaga technologiczna Polski – zależy od stałej podaży wysoce kompetentnych inżynierów – powiedział Janusz Zakręcki: - Jestem dumny i bardzo się cieszę, że rozszerzamy naszą współpracę z Politechniką Rzeszowską. To nie tylko inwestycja w rozwój naszej firmy, ale również wsparcie dla budowania kuźni inżynieryjnych talentów w Polsce.


Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat studiów na Politechnice Rzeszowskiej

Nowe kierunki studiów podyplomowych

Najpopularniejsze studia podyplomowe z zarządzania i marketingu

Najpopularniejsze studia podyplomowe z informatyki i kierunków technicznych

Najpopularniejsze studia podyplomowe z finansów i ekonomii

Jak wybrać studia podyplomowe?

loading...
  Jak wybrać studia podyplomowe?

Sposoby finansowania studiów podyplomowych

loading...
  Sposoby finansowania studiów