Nowe studia podyplomowe Technika śmigłowcowa na PRz

logo przPolitechnika Rzeszowska uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych we współpracy z Polskimi Zakładami Lotniczymi w Mielcu. Pracownicy PZL Mielec, lidera krajowej branży lotniczej i jednego z największych pracodawców na Podkarpaciu, rozpoczną studia podyplomowe na kierunku Technika śmigłowcowa utworzonym w ramach Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz.

Nowy kierunek studiów podyplomowych na UTH w Warszawie

UTH logoDo roku akademickiego 2017/2018 Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych. Ochrona danych osobowych, informacji niejawnych i systemów teleinformatycznych jest programem adresowanym do specjalistów pracujących przy administrowaniu danych osobowych oraz zajmujących się bezpieczeństwem informacji.

Komunikacja korporacyjna na Uniwersytecie Warszawskim

Komunikacja korporacyjna na Uniwersytecie WarszawskimOd roku akademickiego 2017/2018 Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego poszerzy swoją ofertę studiów podyplomowych o nowy kierunek: Komunikację korporacyjną. Zajęcia prowadzone będą zarówno przez doświadczoną kadrę akademicką Uniwersytetu Warszawskiego, jaki najlepszych praktyków z bogatym, praktycznym doświadczeniem branżowym.

Projektowanie gier szkoleniowych i edukacyjnych na AMW w Gdyni

Projektowanie gier szkoleniowych i edukacyjnych na AMW w GdyniWydział Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni od roku akademickiego 2017/2018 uruchomi nowy kierunek studiów podyplomowych „Projektowanie gier szkoleniowych i edukacyjnych”. Celem studiów jest wykształcenie specjalistów posiadających wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania niecyfrowych gier szkoleniowych i edukacyjnych.

Paleobiologia – nowy, bezpłatny kierunek studiów podyplomowych na UO

Paleobiologia – nowy, bezpłatny kierunek studiów podyplomowych na UOUniwersytet Opolski od roku akademickiego 2017/2018 poszerzy swoją ofertę kształcenia o nowy, unikatowy w skali Europy kierunek studiów podyplomowych: paleobiologię prowadzoną w języku angielskim. Dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, z bezpłatnych, czterosemestralnych studiów będzie mogło skorzystać 24 studentów.

Wiedza o regionie śląskim na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

Wiedza o regionie śląskim na Uniwersytecie Śląskim w KatowicachUniwersytet Śląski w Katowicach postanowił wygasić długo przygotowywane studia śląskie. W zamian uczelnia zaoferuje podyplomowe studia z wiedzy o regionie, których celem będzie kształcenie nauczycieli zajmujących się edukacją regionalną – czy to w ramach przedmiotu z wiedzy o regionie, czy innych np. języka polskiego, historii lub przyrody.


Trudna sytuacja materialna sprawia, że coraz więcej osób nie jest w stanie opłacić sobie studiów podyplomowych. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że studia podyplomowe mogą zostać sfinansowane przez urząd pracy. Jeśli chcecie poszerzać wiedzę i umiejętności, to pomoc urzędu pracy może okazać się bardzo cenna! Na początku warto zaznaczyć, że o dofinansowanie studiów podyplomowych mogą starać się wyłącznie osoby zarejestrowane w urzędach pracy. Jeśli więc zależy Wam na poszerzeniu umiejętności i zdobyciu wymarzonej posady, to chyba warto "zalegalizować" swój status na rynku pracy. Zacznijmy jednak od początku, czyli...

Zarejestrowałem się w PUP. Co zyskam?

Wbrew pozorom rejestracja w Powiatowym Urzędzie Pracy nie jest jedynie przykrym obowiązkiem, który należy spełnić, żeby otrzymać odpowiednie świadczenia. To także doskonała szansa dla osób, które są realnie zainteresowanie zdobyciem nowej posady. Przekwalifikowanie bywa bardzo problematyczne dla osób starszych, które nie dysponują odpowiednim zapleczem finansowym. Koszty studiów podyplomowych i specjalistycznych kursów są poza ich zasięgiem. W efekcie grozi im długotrwałe bezrobocie...

Urząd Pracy może jednak sfinansować 100% kosztów związanych ze studiami podyplomowymi! To jednak nie wszystko, gdyż przez okres dwóch semestrów (tyle trwają przeciętnie studia podyplomowe) będziecie także otrzymywać stypendium w wysokości 20% zasiłku dla bezrobotnych.

Zdecydowałem – chcę iść na studia podyplomowe!

Najważniejsze masz już za sobą – podjąłeś decyzję, która prawdopodobnie będzie mieć istotny wpływ na Twoją karierę zawodową. Teraz nadszedł jednak czas na załatwienie wszelkich formalności, których należy dopełnić, żeby otrzymać dofinansowanie do swojej edukacji.
Po pierwsze: wzór wniosku jest unikalny dla każdego Urzędu Pracy. Odwiedźcie stronę PUP w swoim mieście, żeby pobrać odpowiedni.
Po drugie: wypełniony wniosek składacie w PUP w swoim mieście.
Po trzecie: większość urzędów wymaga dostarczenia wraz z wnioskiem kompletu dokumentów. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie Urzędu Pracy w swoim mieście.

Co się dzieje w przypadku nieukończenia lub przerwania studiów z winy bezrobotnego? No cóż, znacie powiedzenie, że za błędy należy płacić? Jeśli tak, to zapewne nie zdziwi Was informacja, że należy wtedy oddać całą sumę dofinansowania.

Czy warto zdecydować się na dofinansowanie studiów podyplomowych? Skoro urzędy oferują taką możliwość, to warto z niej skorzystać!
 
globe compass silver  Współpraca
Zapraszamy do podjęcia współpracy uczelnie publiczne oraz niepubliczne, które prowadzą studia podyplomowe lub studia MBA i są zainteresowane promocją swojej oferty edukacyjnej.

student  Studenci
Szukasz studiów podyplomowych lub studiów MBA? W naszym serwisie znajdziesz bogatą ofertę kierunków prowadzonych przez polskie uczelnie państwowe i prywatne.
contact  Kontakt z nami

Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY
ul. Niegolewskich 19/4
60-233 Poznań

tel. 61 657 94 74

Formularz kontaktowy
WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI W POZNANIU
WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI W POZNANIU
POLITECHNIKA WARSZAWSKA WYDZIAŁ ELEKTRONIKI I TECHNIK INFORMACYJNYCH
POLITECHNIKA WARSZAWSKA WYDZIAŁ ELEKTRONIKI I TECHNIK INFORMACYJNYCH
SZKOŁA WYŻSZA IM. B. JAŃSKIEGO W WARSZAWIE
SZKOŁA WYŻSZA IM. B. JAŃSKIEGO W WARSZAWIE
PreviousNext