Nowe studia podyplomowe Technika śmigłowcowa na PRz

logo przPolitechnika Rzeszowska uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych we współpracy z Polskimi Zakładami Lotniczymi w Mielcu. Pracownicy PZL Mielec, lidera krajowej branży lotniczej i jednego z największych pracodawców na Podkarpaciu, rozpoczną studia podyplomowe na kierunku Technika śmigłowcowa utworzonym w ramach Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz.

Nowy kierunek studiów podyplomowych na UTH w Warszawie

UTH logoDo roku akademickiego 2017/2018 Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych. Ochrona danych osobowych, informacji niejawnych i systemów teleinformatycznych jest programem adresowanym do specjalistów pracujących przy administrowaniu danych osobowych oraz zajmujących się bezpieczeństwem informacji.

Komunikacja korporacyjna na Uniwersytecie Warszawskim

Komunikacja korporacyjna na Uniwersytecie WarszawskimOd roku akademickiego 2017/2018 Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego poszerzy swoją ofertę studiów podyplomowych o nowy kierunek: Komunikację korporacyjną. Zajęcia prowadzone będą zarówno przez doświadczoną kadrę akademicką Uniwersytetu Warszawskiego, jaki najlepszych praktyków z bogatym, praktycznym doświadczeniem branżowym.

Projektowanie gier szkoleniowych i edukacyjnych na AMW w Gdyni

Projektowanie gier szkoleniowych i edukacyjnych na AMW w GdyniWydział Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni od roku akademickiego 2017/2018 uruchomi nowy kierunek studiów podyplomowych „Projektowanie gier szkoleniowych i edukacyjnych”. Celem studiów jest wykształcenie specjalistów posiadających wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania niecyfrowych gier szkoleniowych i edukacyjnych.

Paleobiologia – nowy, bezpłatny kierunek studiów podyplomowych na UO

Paleobiologia – nowy, bezpłatny kierunek studiów podyplomowych na UOUniwersytet Opolski od roku akademickiego 2017/2018 poszerzy swoją ofertę kształcenia o nowy, unikatowy w skali Europy kierunek studiów podyplomowych: paleobiologię prowadzoną w języku angielskim. Dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, z bezpłatnych, czterosemestralnych studiów będzie mogło skorzystać 24 studentów.

Wiedza o regionie śląskim na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

Wiedza o regionie śląskim na Uniwersytecie Śląskim w KatowicachUniwersytet Śląski w Katowicach postanowił wygasić długo przygotowywane studia śląskie. W zamian uczelnia zaoferuje podyplomowe studia z wiedzy o regionie, których celem będzie kształcenie nauczycieli zajmujących się edukacją regionalną – czy to w ramach przedmiotu z wiedzy o regionie, czy innych np. języka polskiego, historii lub przyrody.


Do 2009 roku wybierane były także podyplomówki dla nauczycieli z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, żeby wymagane do pracy w świetlicy. Jednak po liberalizacji może tam pracować w zasadzie każdy nauczyciel. Po wprowadzeniu przedmiotu Przyroda w szkołach podstawowych – inwestowali w nie dotychczasowi szkolni biologowie, geografowie czy chemicy i fizycy.

Przewidujący nauczyciele już 10 lat temu kończyli studia, dające uprawnienia do nauczania kolejnych przedmiotów. Poloniści kończyli studia historyczne i odwrotnie. Humaniści wybierali często studia filologiczne, żeby zyskać prawo do uczenia języków obcych. Nauczyciele techniki zdobywali kwalifikacje do nauczania informatyki. Po wejściu do Unii Europejskiej dziesiątki tysięcy nauczycieli "załapało za darmo" się na studia podyplomowe dla nauczycieli finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Taki trend się utrzymuje i jeśli coś go ogranicza, to często tylko zasobność kieszeni nauczyciela. Niewykluczone, że w kolejnej unijnej perspektywie budżetowej, znajdą się ponownie pieniądze na takie cele. Pewnie podobnie jak w poprzedniej finansowanie otrzymają nie bezpośrednio nauczyciele, ale organizujące podyplomówki uczelnie.

Najnowszy trend to studia podyplomowe z etyki. Wydawało się, że w tym roku powinno być masowe zapotrzebowanie w związki z wprowadzeniem nowych przepisów zobowiązujących szkoły do organizacji lekcji z etyki nawet dla jednego ucznia. Jednak ponieważ katecheci mają zwykle takie uprawnienia, aż takiego runu na nauczycieli etyki nie było. Jednak wobec postępującej laicyzjacji Polaków na pewno jest to podyplomówka, gdzie inwestycja może stać się dobrym narzędziem dla nauczycieli szukających uzupełnienia etatu.

Nie da się też ukryć, że dyrektorzy szkół cenią sobie nauczycieli, którzy mają uprawnienia do nauczania w więcej, niż jednym przedmiocie. Dzięki temu mogą elastyczniej układać siatkę planu lekcji.

globe compass silver  Współpraca
Zapraszamy do podjęcia współpracy uczelnie publiczne oraz niepubliczne, które prowadzą studia podyplomowe lub studia MBA i są zainteresowane promocją swojej oferty edukacyjnej.

student  Studenci
Szukasz studiów podyplomowych lub studiów MBA? W naszym serwisie znajdziesz bogatą ofertę kierunków prowadzonych przez polskie uczelnie państwowe i prywatne.
contact  Kontakt z nami

Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY
ul. Niegolewskich 19/4
60-233 Poznań

tel. 61 657 94 74

Formularz kontaktowy
SZKOŁA WYŻSZA IM. B. JAŃSKIEGO W WARSZAWIE
SZKOŁA WYŻSZA IM. B. JAŃSKIEGO W WARSZAWIE
WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI W POZNANIU
WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI W POZNANIU
POLITECHNIKA WARSZAWSKA WYDZIAŁ ELEKTRONIKI I TECHNIK INFORMACYJNYCH
POLITECHNIKA WARSZAWSKA WYDZIAŁ ELEKTRONIKI I TECHNIK INFORMACYJNYCH
PreviousNext