Rekrutacja na studia podyplomowe "Pedagogika Teatru"20 czerwca Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego rozpocznie tegoroczną rekrutację na dwuletnie studia podyplomowe z zakresu Pedagogiki Teatru. Zgłoszenia na studia przyjmowane będą do 14 września.

Pedagogika Teatru to studia przeznaczone dla absolwentów studiów magisterskich na kierunkach humanistycznych i artystycznych. W latach ubiegłych kierunek cieszył się zainteresowaniem ze strony artystów, nauczycieli, pracowników teatrów i animatorów kultury, czyli osób, które w swojej pracy zawodowej odpowiadają za prowadzenie grup teatralnych, planują zajmować się edukacją w szkołach, teatrach, ośrodkach kultury, warsztatach terapii zajęciowej, domach pomocy społecznej, organizacjach pozarządowych, tworzą lub chcą realizować autorskie programy edukacyjne i animacyjne.

Absolwenci Pedagogiki Teatru posiadają kwalifikacje niezbędne do podjęcia pracy w domach kultury i placówkach edukacyjnych, mogą zakładać ponadto organizacje pozarządowe, działać w obszarze teatru offowego, a także w rozmaitych instytucjach kulturalnych, które coraz częściej otwierają się na działania z obszaru edukacji teatralnej.

Bogaty program zajęć kształtują wybitni wykładowcy z wieloletnim stażem, wywodzący się z różnych ośrodków akademickich, np. Uniwersytetu Jagiellońskiego (prof. Dariusz Kosiński), Uniwersytetu Warszawskiego (dr Zofia Dworakowska, dr Ewelina Godlewska-Byliniak) Akademii Teatralnej (Lech Śliwonik, Edward Wojtaszek). Są wśród nich znani praktycy: Teatr Chorea, Grupa Studnia O., Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, Stowarzyszenie Praktyków Dramy "Stop-klatka", Justyna Sobczyk, Bogumiła Stachurska czy Wojtek Ziemilski.

Zgłoszenia na studia przyjmowane są do 14 września. Rozmowy kwalifikacyjne prowadzone będą w dniach 16 i 17 września 2016. Liczba miejsc jest ograniczona!

Pierwsze zajęcia ruszą w październiku - zjazdy odbywać się będą co 2 tygodnie, w soboty i niedziele.

Studia podyplomowe na kierunku „Pedagogika Teatru” trwają dwa lata (4 semestry), a ich koszt to 1200 zł za semestr, czyli 4800 zł za całe studia.

Nowe kierunki studiów podyplomowych - wybierz program dla siebie