Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego poszerza swoją ofertę studiów podyplomowych o nowy kierunek – Corporate Wellness i holistyczne przywództwo. Rekrutacja na zbliżający się rok akademicki 2015/2016 właśnie trwa!



Studia przeznaczone są w głównej mierze dla osób zatrudnionych w działach HR, menedżerów, właścicieli firm oraz wszystkich, którzy chcieliby rozwinąć swoje umiejętności w zakresie holistycznego podejścia do pracy, a także tych, którzy chcą po prostu dowiedzieć się więcej o sobie i pogłębić wiedzę na drodze rozwoju osobistego.

Czym jednak jest corporate wellness? Jest to dziedzina ucząca zachowania kultury pracy w oparciu o holistyczne patrzenie na pracownika, na realne możliwości jego organizmu, na postrzeganie jego życia prywatnego i zainteresowań jako wspomagających wydajność, a nie przeszkadzających w dążeniu do realizacji celów zawodowych. - Do współpracy na naszym kierunku zaprosiliśmy osoby spoza uczelni, które od lat zajmują się zawodowo rozwojem osobistym, zarządzaniem stresem, pracą z pasją czy coachingowym zarządzaniem. Chcemy uczyć, jak wydobyć pełny potencjał pracownika szanując jego życie prywatne, dbając też o to, aby poszczególne działy współpracowały ze sobą, a nie rywalizowały jak to ma miejsce w wielu firmach. Dlatego studia te będą w 80% praktyczne, będziemy uczyć naszych studentów poprzez doświadczanie – mówi dr Małgorzata Kołodziejczak, kierownik studiów.

Wśród wykładowców znaleźli się między innymi: aktor Robert Moskwa, który od 30 lat trenuje karate shotokan i opracował autorski program fizjologicznego podejścia do kariery. Jak zadbać o swoje ciało, jak je wykorzystać w pracy zawodowej, jak zwracać uwagę na sygnały z niego płynące - to niektóre aspekty jego zajęć. O minimalizmie w budowaniu kariery, podejściu zawodowym w oparciu o filozofię kajzen będzie można usłyszeć od Anny Mularczyk-Mejer, autorki książki „Minimalizm po polsku”. Ponadto w programie studiów znajdzie się m.in. zarządzanie stresem metodą mindfulness, coachingowe zarządzanie firmą, techniki integracji pracowników oraz antykariera - praca z poszukiwaniem prawdziwej pasji.


Studia powstały przy współudziale Instytutu Joanny Delbar.