1"Jak Ci się nie podoba, to zmień zawód" - takie głosy często słyszą nauczyciele, kiedy starają się bronić przed zarzutami o nadmierne przywileje. Czyli w domyśle "naucz się innego zawodu", np. na studiach podyplomowych. Ukończenie podyplomówki jednak częściej jest sposobem dla pedagoga, żeby pracować więcej, lepiej albo po prostu nie zostać wyrzuconym z pracy.
Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej po raz siódmy zaprasza studentów, absolwentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a także wszystkie osoby poszukujące pracy do udziału w Targach Pracy i Praktyk Studenckich. Targi Pracy to doskonała okazja do bezpośredniej rozmowy z potencjalnym pracodawcą i złożenia dokumentów aplikacyjnych - dlatego warto zabrać ze sobą CV.
Broker ubezpieczeniowy - Vistula Broker ubezpieczeniowy przygotowuje dla klienta ofertę ubezpieczenia, doradza. Orientuje się w zawiłościach prawnych i ekonomicznych, jest marketerem i negocjatorem. Umiejętności takie można zdobyć na studiach podyplomowych Dyplomowany broker ubezpieczeniowy i broker reasekuracyjny w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Rekrutacja trwa.
JOBSPOT Już 16 i 17 października w Krakowie i Katowicach pracodawcy przedstawią swoje oferty pracy, praktyk i staży studentom, rozpoczynającym właśnie nowy rok akademicki. JOBS SPOT 2013 to nowa inicjatywa, która nie ogranicza się tylko do tradycyjnych targów pracy.
Jesteś mieszkańcem Wrocławia lub będziesz we Wrocławiu 26 października? Zależy Tobie na karierze i wybraniu odpowiedniej ścieżki zawodowej, którą podążysz? Kończysz studia z zakresu IT i zastanawiasz się co mogą zaoferować Tobie lokalni pracodawcy? Przyjdź na konferencję InfoMEET! W planie także warszaty i fascynujące wykłady!
"Jak Ci się nie podoba, to zmień zawód” - takie głosy często słyszą nauczyciele, kiedy starają się bronić przed zarzutami o nadmierne przywileje. Czyli w domyśle "naucz się innego zawodu", np. na studiach podyplomowych. Ukończenie podyplomówki jednak częściej jest sposobem dla pedagoga, żeby pracować więcej, lepiej albo po prostu nie zostać wyrzuconym z pracy.
Nie tylko wiedza i "papierek" - korzystaj z potencjału społecznego studiów podyplomowychMotywacje do rozpoczęcia studiów podyplomowych są różne. Jedni szukają na nich rzeczywistej wiedzy i wzrostu kompetencji, inni wybierają się na nie głównie dla dyplomu, uzyskania uprawnień i imponującej pozycji w CV. Jednak niezależnie od motywacji i jakości danego programu studiów jest jeszcze jedna, wspólna cecha i zaleta studiów podyplomowych. Ich aspekt społeczny. Oprócz oczywiście miłego powrotu do czasów studenckich ma on wymiar jak najbardziej praktyczny.
Warto zapoznać się z małą lekcją savoir vivre’u i kultury języka polskiego na chwilę przed bożonarodzeniowym spokojem. Zobacz dziesięć porad - co robić, a czego nie robić wysyłając tradycyjne “Wesołych Świąt” dla partnera biznesowego. Pomogą Ci, Jeśli jeszcze miotasz się, przygotowując “na ostatnią chwilę” oficjalną korespondencję świąteczną.
Opłaca się wybrać studia podyplomowe Jeśli wybierzesz studia podyplomowe i nawet zapłacisz za nie samodzielnie, inwestycja może Ci się zwrócić nawet w ciągu kilku miesięcy. O wpływie "podyplomówek" na sytuację pracownika na rynku pracy opowiada Kazimierz Sedlak, legendarna postać polskiej branży HR.
Studia podyplomowe dla nauczycieli - jak pracować lepiej?Wykorzystywanie studiów podyplomowych dla nauczycieli jako narzędzi do podnoszenia kwalifikacji, to luksus dostępny tylko nielicznym. Można takie znaleźć w aktualnej ofercie i trzeba wydać na nie około 2000-5000 zł. Wtedy można stać się specjalistą od nauczycielskiego tutoringu, budowania potencjału ucznia czy też pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych – z trudnościami różnego typu (np. ADHD), zdolnych lub utalentowanych.
Studia podyplomowe dla nauczycieli - jak przetrwać w niżu?- Droga koleżanko, w przyszłym roku będziesz miała 16/18 etatu, ponieważ nie ma tyle klas, żeby zapewnić Ci całe pensum etatowe – takich słów obawia się wielu nauczycieli. Niepełny etat to nie tylko mniejsza pensja, ale np. problem z wypłaceniem odprawy w przypadki zwolnienia nauczyciela. Zagrożenie takie dotyka wszystkich nauczycieli, ale najbardziej przedmiotów, gdzie ustawowo spada liczba zajęć w roku szkolnym. Były kiedyś dwie lekcje historii tygodniowo? No to będzie jedna. Wprowadzamy w liceach ogólnokształcących wąskie sprofilowanie? No to dziękujemy za pracę wielu nauczycielom chemii, fizyki czy geografii. I co wtedy? Pojawia się pomysł "a może podyplomówka?".
Studia podyplomowe dla nauczycieli - jak uciec z zawodu?Powiedzmy sobie szczerze. Można parskać na "mądre rady" dla nauczycieli typu "idźcie pracować do kopalni". Jednak fakty są nieubłagane. Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że władze oświatowe wykorzystają niż demograficzny do inwestycji w edukację. W tym do zmniejszania liczby dzieci w klasach przy wykorzystaniu wszystkich obecnie pracujących nauczycieli. Część z pedagogów – czy tego chce, czy nie chce – będzie musiała zmienić zawód. Najbardziej oczywistym jest kierunek związany z predyspozycjami do edukacji, wychowywania i działań opiekuńczych.
Studia podyplomowe dla nauczycieli - jak zarabiać więcej?Pewnie wszyscy rodzice wiedzą, że wysokość zarobków nauczyciela zależy od stopnia jego awansu zawodowego. Pod tym względem studia podyplomowe średnio się przydają. Żeby zarabiać więcej, trzeba albo pracować w szkole specjalnej (tam są specjalne dodatki do pensji), albo zostać dyrektorem szkoły. Trzecia możliwość to zdobycie uprawnień do aktywności pozapedagogicznej związanych z pracą z dziećmi.
Szkolnictwo w Polsce przeżywa niezaprzeczalny kryzys. Zwolnienia kadry nauczycielskiej, likwidacja szkół i znaczące obniżenie poziomu nauczania. Czy studia podyplomowe mogą okazać się receptą na problemy rodzimej edukacji? Postanowiliśmy się temu bliżej przyjrzeć...
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej w Polsce wymaga ogromnej determinacji, wiedzy i kreatywności. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że pokaźna suma pieniędzy przecieka przez ich palce. Okazuje się bowiem, że wydatki na edukację można wrzucić w koszty prowadzonej działalności. Czy zawsze?
W Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie można wybrać studia podyplomowe Testerzy oprogramowania przygotowane przez testerzy.pl. ⎼ Tester oprogramowania to zawód dla każdego, nie tylko dla osób technicznych. Mam przekonanie graniczące z pewnością, że pracodawcy sami będą przychodzić po absolwentów tych studiów – przekonuje Radosław Smilgin, specjalista jakości i testowania oprogramowania w testerzy.pl.