Skończyłeś studia, ale nadal chcesz uzupełnić swoją wiedzę? Pragniesz zdobyć nowe umiejętności i poszerzać horyzonty? W pracy czeka Cię awans pod warunkiem dokształcenia się? Najlepszą odpowiedzią na powyższe i podobne pytania są studia podyplomowe!

Na polskim rynku jest niemal 50 podyplomowych kierunków związanych z marketingiem internetowym, komunikacją w sieci, social media i zarządzaniem serwisami internetowymi. Jak wybrać te kilkanaście weekendowych zjazdów, by stać się skutecznym e-marketerem?

Studia podyplomowe są przez wiele osób postrzegane jako najszybszy sposób poszerzenia zarówno posiadanej wiedzy, jak i zdobycia całkowicie nowych kwalifikacji. Czym jednak kierować się przy wyborze i na co zwrócić baczną uwagę, by nie zmarnować dwóch semestrów nauki i kilku tysięcy złotych? Zacznij od obejrzenia naszego krótkiego materiału, który na pewno pomoże Ci w podjęciu ostatecznej decyzji.

Studia podyplomowe to świetna okazja, żeby pogłębić posiadaną wiedzę i podnieść swoje kluczowe umiejętności. Polskie uczelnie wyższe rozbudowuję swoje oferty kształcenia, unowocześniają programy studiów, zapraszają do współpracy przedstawicieli środowisk biznesowych. Jak przeciętny kandydat ma jednak wybrać ofertę, która spełni jego wszystkie oczekiwania?

Motywacje do podjęcia studiów podyplomowych są różne, wszystko uzależnione jest od potrzeb, warunków nauki, programu studiów, kosztów oraz kadry naukowej. Poniżej znajdziecie kilka porad, jak wybierać studia podyplomowe, na czym należy się skoncentrować i na co warto zwrócić uwagę, żeby wynieść ze studiów jak najwięcej...

Opinii na temat studiów podyplomowych jest wiele – jedni twierdzą, że to inwestycja w swój rozwój zawodowy, inny uważają tego typu studiowanie za stratę czasu. Jak zwykle prawda leży pośrodku i przed wyborem studiów podyplomowych, warto dobrze przemyśleć swój wybór. Oprócz poszerzenia wiedzy umiejętności, niektóre ze studiów podyplomowych wiążą się z uzyskaniem dodatkowych uprawnień.

Wybór kierunku studiów nie jest prosty, gdyż pod uwagę należy wziąć wiele czynników, np. dynamicznie zmieniającą się sytuację na rynku pracy. O tym, jak dokonać najlepszego wyboru i jakie kompetencje należy rozwijać w pierwszej kolejności, opowiada dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego i programu MBA w ochronie zdrowia Uczelni Łazarskiego.

Planujesz się przebranżowić lub podnieść posiadane kwalifikacje, żeby uzyskać awans na wyższe stanowisko? Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie specjalnie dla Ciebie prowadzi do połowy lutego rekrutację zimową na studia podyplomowe i MBA. Dla kandydatów na studia przygotowano szereg ciekawych kierunków kształcenia.

Czy studia podyplomowe pozwalają na zdobycie wiedzy i umiejętności, które cenione będą przez pracodawców? Jak dostosować profil swojego wykształcenia do wymogów współczesnego rynku? Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się tym kluczowym kwestiom...

Istnieją na świecie uczelnie, o których na próżno szukać informacji w popularnych czasopismach. Jednym z nich jest niewątpliwe PUNO z siedzibą w Londynie. Nie wiecie co kryje się za tym enigmatycznym akronimem? W takim razie musimy cofnąć się do roku 1939...

Studia podyplomowe otwierają możliwości zdobycia nowych kompetencji, uprawnień czy nawet nowego zawodu. Umożliwiają zdobycie uzupełniających kwalifikacji lub całkowitego przekwalifikowania się. Zalety i aspekty studiów podyplomowych w Centrum Kształcenia Podyplomowego przybliża nam Pełnomocnik Rektora ds. Studiów Podyplomowych – dr Andrzej Zbonikowski.

Jak w działalności handlowej wykorzystać internet, jak zarządzać projektami typu e-commerce oraz logistyką w e-handlu, jak mierzyć skuteczność przedsięwzięć z obszaru e-biznesu? Akademia Leona Koźmińskiego wspólnie z e-Commerce Polska, Divante i Gemiusem uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych.

Studia podyplomowe pozwalają na zdobycie unikalnej wiedzy i umiejętności. Pomagają więc nam w uzyskaniu specjalizacji, która jest wysoko ceniona na współczesnym rynku pracy. Zawężanie swojego spektrum zainteresowań zawodowym wbrew pozorom jest naszą największą zaletą! Kiedy jednak warto wybrać się na studia podyplomowe? Po licencjacie czy dopiero po studiach magisterskich?

Niż demograficzny, z którym od dłuższego czasu zmagają się polskie szkoły, niesie za sobą wiele zagrożeń, ale również szereg potencjalnych korzyści dla pedagogów, którzy postanowią się przekwalifikować i zdobyć nowe umiejętności cenione na rynku pracy. Jak zatem poprawić swoje szanse na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy? Z pomocą przychodzą studia podyplomowe.

Chcesz się rozwijać i poszerzać swoje umiejętności, a wraz z nimi perspektywy zatrudnienia? Jeśli tak, to studia podyplomowe są dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Jeśli jednak nie stać Ciebie na opłacenie wysokiego czesnego, to może warto poszukać kierunków dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej?

Pierwszą w Polsce ofertę kredytowania studiów MBA na najlepszych, zagranicznych uczelniach stworzyły Alior Bank i PZU – jak informuje Puls Biznesu. Oferta jest skierowana wyłącznie do osób, które ukończyły 21 lat i posiadają polskie obywatelstwo.

Trudna sytuacja materialna sprawia, że coraz więcej osób nie jest w stanie opłacić sobie studiów podyplomowych. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że studia podyplomowe mogą zostać sfinansowane przez urząd pracy. Jeśli chcecie poszerzać wiedzę i umiejętności, to pomoc urzędu pracy może okazać się bardzo cenna!

"Jak Ci się nie podoba, to zmień zawód" - takie głosy często słyszą nauczyciele, kiedy starają się bronić przed zarzutami o nadmierne przywileje. Czyli w domyśle "naucz się innego zawodu", np. na studiach podyplomowych. Ukończenie podyplomówki jednak częściej jest sposobem dla pedagoga, żeby pracować więcej, lepiej albo po prostu nie zostać wyrzuconym z pracy.

Broker ubezpieczeniowy przygotowuje dla klienta ofertę ubezpieczenia, doradza. Orientuje się w zawiłościach prawnych i ekonomicznych, jest marketerem i negocjatorem. Umiejętności takie można zdobyć na studiach podyplomowych Dyplomowany broker ubezpieczeniowy i broker reasekuracyjny w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Rekrutacja trwa.

"Jak Ci się nie podoba, to zmień zawód” - takie głosy często słyszą nauczyciele, kiedy starają się bronić przed zarzutami o nadmierne przywileje. Czyli w domyśle "naucz się innego zawodu", np. na studiach podyplomowych. Ukończenie podyplomówki jednak częściej jest sposobem dla pedagoga, żeby pracować więcej, lepiej albo po prostu nie zostać wyrzuconym z pracy.

Motywacje do rozpoczęcia studiów podyplomowych są różne. Jedni szukają na nich rzeczywistej wiedzy i wzrostu kompetencji, inni wybierają się na nie głównie dla dyplomu, uzyskania uprawnień i imponującej pozycji w CV. Jednak niezależnie od motywacji i jakości danego programu studiów jest jeszcze jedna, wspólna cecha i zaleta studiów podyplomowych. Ich aspekt społeczny. Oprócz oczywiście miłego powrotu do czasów studenckich ma on wymiar jak najbardziej praktyczny.

Jeśli wybierzesz studia podyplomowe i nawet zapłacisz za nie samodzielnie, inwestycja może Ci się zwrócić nawet w ciągu kilku miesięcy. O wpływie "podyplomówek" na sytuację pracownika na rynku pracy opowiada Kazimierz Sedlak, legendarna postać polskiej branży HR.

Wykorzystywanie studiów podyplomowych dla nauczycieli jako narzędzi do podnoszenia kwalifikacji, to luksus dostępny tylko nielicznym. Można takie znaleźć w aktualnej ofercie i trzeba wydać na nie około 2000-5000 zł. Wtedy można stać się specjalistą od nauczycielskiego tutoringu, budowania potencjału ucznia czy też pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych – z trudnościami różnego typu (np. ADHD), zdolnych lub utalentowanych.

- Droga koleżanko, w przyszłym roku będziesz miała 16/18 etatu, ponieważ nie ma tyle klas, żeby zapewnić Ci całe pensum etatowe – takich słów obawia się wielu nauczycieli. Niepełny etat to nie tylko mniejsza pensja, ale np. problem z wypłaceniem odprawy w przypadki zwolnienia nauczyciela. Zagrożenie takie dotyka wszystkich nauczycieli, ale najbardziej przedmiotów, gdzie ustawowo spada liczba zajęć w roku szkolnym. Były kiedyś dwie lekcje historii tygodniowo? No to będzie jedna. Wprowadzamy w liceach ogólnokształcących wąskie sprofilowanie? No to dziękujemy za pracę wielu nauczycielom chemii, fizyki czy geografii. I co wtedy? Pojawia się pomysł "a może podyplomówka?".

Powiedzmy sobie szczerze. Można parskać na "mądre rady" dla nauczycieli typu "idźcie pracować do kopalni". Jednak fakty są nieubłagane. Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że władze oświatowe wykorzystają niż demograficzny do inwestycji w edukację. W tym do zmniejszania liczby dzieci w klasach przy wykorzystaniu wszystkich obecnie pracujących nauczycieli. Część z pedagogów – czy tego chce, czy nie chce – będzie musiała zmienić zawód. Najbardziej oczywistym jest kierunek związany z predyspozycjami do edukacji, wychowywania i działań opiekuńczych.

Pewnie wszyscy rodzice wiedzą, że wysokość zarobków nauczyciela zależy od stopnia jego awansu zawodowego. Pod tym względem studia podyplomowe średnio się przydają. Żeby zarabiać więcej, trzeba albo pracować w szkole specjalnej (tam są specjalne dodatki do pensji), albo zostać dyrektorem szkoły. Trzecia możliwość to zdobycie uprawnień do aktywności pozapedagogicznej związanych z pracą z dziećmi.

Szkolnictwo w Polsce przeżywa niezaprzeczalny kryzys. Zwolnienia kadry nauczycielskiej, likwidacja szkół i znaczące obniżenie poziomu nauczania. Czy studia podyplomowe mogą okazać się receptą na problemy rodzimej edukacji? Postanowiliśmy się temu bliżej przyjrzeć...

W Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie można wybrać studia podyplomowe Testerzy oprogramowania przygotowane przez testerzy.pl. ⎼ Tester oprogramowania to zawód dla każdego, nie tylko dla osób technicznych. Mam przekonanie graniczące z pewnością, że pracodawcy sami będą przychodzić po absolwentów tych studiów – przekonuje Radosław Smilgin, specjalista jakości i testowania oprogramowania w testerzy.pl.

Ce­lem stu­diów po­dy­plo­mo­wych "Marketing cyfrowy i media społecznościowe w biznesie", prowadzonych w Bydgoskiej Szkole Wyższej, jest wy­kształ­ce­nie u słuchaczy umie­jęt­no­ści i kom­pe­ten­cji nie­zbęd­nych do spraw­ne­go i efektywnego planowania i prowadzenia kampanii marketingowych z wykorzystaniem narzędzi i metod marketingu cyfrowego.

aswW połowie grudnia rozpoczęła się rekrutacja na kolejną edycję studiów podyplomowych Zarządzanie przedsiębiorstwem z branży zbrojeniowej, które prowadzi Wydział Zarządzania i Dowodzenia Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie.

Program studiów został przygotowany z myślą o absolwentach studiów II stopnia, którzy chcą zdobyć wiedzę na temat zarządzania organizacją na rzecz obronności państwa.